fbpx

Bilgilerinizi Bırakın Biz Sizi Arayalım !

Kullanabileceğiniz yeni teknolojiler ve iş yapış şekillerine uyum için mevcut durumunuzu ve atabileceğiniz adımları birlikte ortaya çıkarmak üzere danışman ekibimizle bir araya gelin.

Ön Muhasebe Programları ve Kullanımı

Ön Muhasebe Programları ve Kullanımı hakkında pek çok araştırma konuyla ilgilenenler tarafından yapılmaktadır. Ön muhasebe yapılması açısından pek çok program bulunmaktadır. Sizler için bu yazı içinde Ön Muhasebe Programları ve Kullanımı hakkında bilmeniz gereken bilgilere yer verdik.

Ön Muhasebe Programları ve Kullanımı Nasıldır?

 1. Logo

1984 yılında Türkiye de kurulmakta olan bir yazılım firmasıdır. Logo içerisinde Logo go 3, logo tiger, logo go wings vb ürünlerin adları sık duyulduğundan dolayı müşteri ölçeklerine göre tercih edilmekte olan ürünlerdir. Son zamanlarda geliştirmiş oldukları Logo Jaguar sayesinde bulut alt yapı sunulmasını hedeflemektedir. Ön Muhasebe Programları ve Kullanımı hakkında öncelikle bilinmesi gerekenler bulunmaktadır. İlk kurulmakta olan yazılım şirketleri olma avantajı sayesinde en popüler olan yazılımların arasında yer almaktadır.

Logo ön muhasebe sayesinde;

 1. Depo yönetim
 2. İnsan kaynakları yönetimi
 3. Bordro yönetimi
 4. Müşteri ilişkileri
 5. Perakende çözümleri gerçekleşmektedir.

Logonun köklü bir ön muhasebe programı olması ve sunmuş oldukları çözümler sayesinde müşteriler açısından tercih edilmesinin ilk nedenidir.

 • Mikro Muhasebe Programı

1988 senesinde kurulmuş olan mikro yazılım Türkiye de hızla büyüyen bir yazılımdır. Müşteriler açısından;

 1. Satın alma
 2. Tedarik yönetimleri
 3. Satış yönetimi
 4. Müşteri yönetimi
 5. Finans yönetimi
 6. Üretim yönetimi
 7. Bütçe yönetimi
 8. Personel yönetim
 9. Dış ticaret yönetimi gibi pek çok durumu çözümlere kavuşturmaktadır.

Türkiye de çözüm sunmakta olan ilk muhasebe programlarından biri olması ve sunmuş oldukları geniş çözüm kütüphanesi sayesinde hızlı büyümekte olan yazılım şirketlerinden biridir. Mikro ön muhasebe yazılımlarının mikro run, jump ve fly gibi piyasa içerisinde çok karşılaşılmakta olan başlıca ürünlerdir. Küçük ölçekli bulunan firmalar açısından bulut alt yapılarının geliştirmiş olduğu Mikro X ürünleri ile müşterilere m-online ön muhasebe yapılma çözümleri sunmaktadır.

 • Akınsoft Muhasebe Programı

Konya da yükselmekte olan yıldız ve teknoloji şirketlerinden olan Akınsoft 1995 yılında kurulmuştur. Son zamanlarda geliştirmiş oldukları robotlar ile adından sık bir şekilde bahsetmiştir. Piyasa içinde en yaygın olan ürünleri Akınsoft Wolvox açısından müşterilerine;

 1. Ön muhasebe
 2. Tedarik yönetimi
 3. Sipariş yönetimleri
 4. Müşteri ilişkileri yönetimi
 5. Üretim yönetimi gerçekleştirmektedir.

Hem ilk kurulmakta olan ön muhasebe yazılım şirketlerinden biri olması hem de pek çok çözümü uygun be hesaplı olarak müşterilerine geniş bir çözüm sunuyor olması Akınsoft firmasının 100 bin üzerinde müşterisine hizmet sunmaktadır.

Daha fazla bilgi için: https://www.akinsoft.com/tr/muhasebe-cozumleri/on-muhasebe.php

 • Logo Netsis

İzmir içerisinde 1991 senesinde kurulmuş olan Netsis Türkiye, Doğu Avrupa ve Orta Doğu Avrupa ülkelerine müşterilere sunmuş oldukları yazılım firmasıdır. Müşterilere sunmuş oldukları çözümler sayesinde çok kısa süre içerisinde yaygınlaşmakta olan Netsis yazılımlarının geliştirmiş oldukları Netsis 40 binin üzerinde müşteriye hizmet sunmaktadır. Piyasa içerisinde yankılanmakta olan karar ile Netsis logo yazılım firmasına 2013 senesinde satılmıştır. Ancak son zamanlarda yeniden popüler olamaya başlamakta olan Netsis müşterilerine;

 1. Tedarik yönetimleri
 2. Sipariş yönetimleri
 3. Depo yönetimleri
 4. İnsan kaynakları
 5. Üretim yönetimleri gibi çözüm gerektirmektedir.

Lokal sunucular içerisinde ön muhasebe programları kullanmak isteyen firmalar açısından iyi bir çözüm alternatifi olarak değerlendirilebilir.

 • Luca Muhasebe Programı

5 de yer alan Luka, özellikle de mali müşavir programları tarafından tercih edilmekte olan bir muhasebe programıdır. Luka sayesinde resmi ön muhasebe işlemleri bu şekilde takip edilmesi daha kolay bir hale gelmiştir. Gelir tabloları, KDV beyannameleri ve muhtasar beyanname gibi işlemler yapılmaktadır. Luka programı eski ön muhasebe programlarının arasında yer almaktadır. Binlerce ön muhasebe programı arasında yer almaktadır. Binlerce işletme firması luka ön muhasebe programını kullanmaktadır.

 • Eta Muhasebe Programı

Eta ön muhasebe programları, en eski ön muhasebe programı arasında yer almaktadır. Özellikle 2000 yılında yer alan okullar başta olmak üzere pek çok yerde sık olarak kullanılmaktadır. Ancak ETA ön muhasebe programının günümüzde olan kullanıcı sayısı azalmaktadır. ETA programlarının bu sektör içerisinde sayısız rakibi bulunmaktadır. ETA ön muhasebe programı içerisinde stok, çek senet, kasa, cari, banka ve daha pek çok modül bulunmaktadır. 100 bin üzerinde müşterisi bulunmaktadır. orta ölçekli olan firma ve mali müşavir büroları tarafınca sıklıkla tercih edilmektedir.

 • Zirve Muhasebe Programı

Genel muhasebe işlemlerine yönelik bulunan çözümleri ile sektör içerisinde ön planda yer alan zirve özellikle Serbest Müşavir ve KOBİ’lere sunmuş oldukları çözümler ile tanınmaktadır. Zirve programı Türkiye içerisinde oldukça yaygın ön muhasebe ve mali müşavir yazılımıdır. 2017 senedinde DST yazılım ve yerli yazılım şirketi bulunan Micro’yu satın almış olduktan sonrasında Zirve programını da satın almıştır. DST yazılımlarının bu strateji ile Micro yazılımlarının fonksiyonel ve kapsamlı olan çözümleri ile Zirve yaygınlıklarından ve ünlerinden faydalanmak istedikleri oldukça açıktır. Zirve programı başlangıç seviyesi içerisinde olan firmalarında özellikle tercih etmiş oldukları ekonomik olan çözümler arasında karşımıza çıkmaktadır.

 • Vega Muhasebe Programı

Vega ön muhasebe programı Türkiye merkezli olan firma olup Türkiye de geliştirilmekte olan bir muhasebe programıdır. Vega ön muhasebe programı, küçük ve orta ölçekli bulunan işletmelerin muhasebe süreçlerini yönetilmesine yardımcı olmayı hedeflemektedir. Vega muhasebe;

 1. Genel muhasebe işlemleri
 2. Cari hesaplar
 3. Stok yönetimleri
 4. Fatura işlemleri
 5. Finansal raporlama
 6. Vergi beyan hazırlama
 7. Mali tablo oluşturma
 8. İrsaliye işlemleri gibi temel muhasebe fonksiyonlarını içermektedir.

Vega programı Türkiye de vergi mevzuatlarına uygun olarak tasarlanmaktadır. Kullanıcılarına bu konu hakkında pek çok güncelleme sunmaktadır. Vega muhasebe programı kullanıcı dostu bir arayüz ve kolay kullanılabilirlik sağlamaktadır. İşletmelerin mali işlemlerinin takip edilmesi ve raporlama yapma durumlarına olanak tanımaktadır. Ayrıca diğer işletmelere entegre edilmesi imkanı sunmakta olan modüler bir yapıya sahip olmaktadır. İşletme ihtiyaçlarına göre ek modül eklenerek program genişletilmektedir. Türkiye de bu program pek çok küçük ölçekli bulunan işletmeler tarafından tercih edilmekte olan bir muhasebe programıdır. Uygun maliyetli bulunan muhasebe programıdır.

Ön Muhasebe Nasıl Yapılır hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın!

 • Paraşüt Ön Muhasebe Programı

DTS teknoloji grupları mikro ve zirve yatırımlar sonrasında paraşüt ile güçlerini birleştirip piyasa içerisinde güçlü yer kazanmaktadır. İnternetin daha da yaygınlaşmış olduğu ve mobilize olduğu 2010 yılında geliştirilmiş olan Paraşüt online sunmuş olduğu ön muhasebe yazılım çözümleri ile popüler olmuş ve de hızlı olarak müşteri durumunu arttırmıştır. Özellikle yeni kurulmuş ya da başlangıçta yer alan firmalar açısından oldukça kolay ve de pratik ön muhasebe çözümlerini sunmaktadır.

 1. Fatura takipleri
 2. Gelir gider takipleri
 3. Cari ve stok takipleri gibi ihtiyaçlar paraşüt programı ile kolay bir şekilde yönetilmektedir.
 4. Bizim Hesap Ön Muhasebe Programı

Bizim hesap ön muhasebe Türkiye de yaygın bir şekilde kullanılmakta olan bir ön muhasebe programıdır. Özellikle de küçük olan işletmeler açısından tasarlanmıştır. Bu program ön muhasebe işlemlerinin kolay bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Ön Muhasebe Programları ve Kullanımı bu şekilde sayılabilir.

 1. Fatura ve irsaliye işlemlerinin gerçekleştirilmesi
 2. Cari hesap takipleri
 3. Alacak takibi
 4. Borç takipleri
 5. Ödeme planları oluşturma
 6. Banka işlemlerinin kayıtlarının tutulmasını sağlamaktadır.

Bu program kullanıcı dostudur. Kolay anlaşılır yapısı ile ön plandadır. Finansal işlemlerin takiplerinin yapılmasının yanında rapor ve analiz özelliklerini de sunmaktadır.

Yorum Gönder !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Lütfen gerekli alanları doldurunuz !

Bizi Tercih Eden Onlarca Markalardan Bazıları

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın ! +90 342 606 08 90