Bilgilerinizi Bırakın Biz Sizi Arayalım !

Kullanabileceğiniz yeni teknolojiler ve iş yapış şekillerine uyum için mevcut durumunuzu ve atabileceğiniz adımları birlikte ortaya çıkarmak üzere danışman ekibimizle bir araya gelin.

Ön Muhasebe Eğitimi ve Sertifikaları

Ön muhasebe eğitimi ve sertifikaları içinde pek çok farklı işlem bulunmaktadır. İşletmelerin temel muhasebe işlemlerinin takip edilmesi gerekmektedir. Ön muhasebe işletmelerin para ile ifadesi olan işlemlerin yani işletmelerin nakit paraları, müşterileri, stokları, çek ve senetleri, banka hesapları gibi temel kayıt ve hareketlerinin takip edilmesi açısından önemlidir.

Ön muhasebe eğitimi ve sertifikaları içinde;

 • Kasa hesap takibi işlemleri
 • Müşteri (cari) hesabı takibi işlemleri
 • Fatura/irsaliye işlemleri işlemleri
 • Stok giriş ve çıkış takibi işlemleri
 • Müşteri çek ve senetleri takibi işlemleri
 • İşletme çek ve senetleri takibi işlemleri
 • Banka hesap takibi işlemleri

Eğitim sonunda elde edilen mesleki ve kişisel gelişimler ile iş hayatında muhasebeci olarak çalışa bilinmektedir. Hak kazanılan bu sertifika iş başvurularında kullanılması açısından CV içerisine eklenmesi gerekmektedir.

Ön Muhasebe Eğitimi ve Sertifikaları Nedir? Ne İşe Yarar?

İşletmeler gelen muhasebeler ile beraber ön muhasebe kullanımı yaparak da gerekli olan finans işlemlerini tamamlamaktadırlar. Çoğu işletme içinde kullanılan ön muhasebe, kariyer fırsatı da oluşturmaktadır. Özellikle son zamanlarda ön muhasebe alanında çok fazla iş ilanı bulunmaktadır. Çoğu işletme ön muhasebe için kendileri uğraşmak istemiyorlar. Bu sebeple genelde ön muhasebe çalışanlarına ihtiyaç duymaktadır.

Ön muhasebe eğitimi ve sertifikaları Nelerdir ve Ön Muhasebe Eğitimi Ne İşe Yarar? Konusunda;

Ön muhasebe genel muhasebe işlemlerinden çok farklıdır. Ön muhasebe genel muhasebe için veri toplar ve aktarır. Bu veriler arasında;

 • cari hesap takipleri,
 • fatura kesme işlemleri,
 • stok-giriş-çıkış takipleri,
 • bordro uygulaması,
 • çek-senet takipleri,
 • kasa hesap takipleri,
 • banka hesap takip uygulamaları yer almaktadır.

ödeme ve tahsilat gerçekleşmesi durumlarında cari hesap analizleri yer almaktadır. Çalışanların aylık bordrolarının muhasebe üzerine kayıt yapılması açısından ön muhasebeden yararlanılmaktadır. Ön muhasebe finansal yönetim ve analizleri açısından genel muhasebe içerisine bilgi akışı sağlamaktadır. Temel muhasebe içinde veri be bilgi analizleri doğrudan devlete arz edilmektedir. Ön muhasebe eğitimi ve sertifikaları konusuyla ilişkili çeşitli bilgiler internette de bulunmaktadır.

Ön muhasebe eğitimleri bir işletmenin muhasebe yüklerini hafifletmek isteyenlerin tüm işveren ve çalışanlarına yönelik olmaktadır. Eğitimler temel anlamda bilgisayarlı muhasebe aracılığı ile neler yapılması gerektiğini konu almaktadır. ancak üst düzeyde bulunan şirketler ve firmalar, ön muhasebe programları kullanarak işlemleri daha hızlı olarak tamamlamaktadır.

Ön muhasebe eğitimlerinde öne çarpan faydası iş hayatının istenmiş olan yetkinliklerinin birini yerine getirmektedir. Ön muhasebe eğitimleri ve yetkinlikleri CV de yazılması gereken bilgisayar becerilerinin arasında yer alması gerekmektedir.

Artık çoğu işletme artık ön muhasebe bilen çalışan kişilerden yararlanmak istemektedir. Daha öncesinde işveren kişiler tarafından yapılmakta olan işlemleri, daha fazla vakit almaktaydı ve bu durumda bazen hatalar ortaya çıkabiliyordu. Bu yapılmakta olan yanlışların önüne geçilmesi açısından ön muhasebe yetkinliği ve deneyimi bulunan kişiler ile yola devam edilmektedir.

Ön muhasebe eğitimi yalnızca ön muhasebe işinde değil aynı zamanda eğitim danışmanlığı, halkla ilişkiler ya da yönetici asistanlığı pozisyonlarına başvuru yapıldığında ön muhasebe eğitimleri yer aldığında ön plana çıkmasını sağlamaktadır.

Ön Muhasebe Eğitim Dersleri Nelerdir?

Ön muhasebe eğitimlerinde gelir ve gider takiplerinin nasıl gerçekleşeceği işlenmektedir. Ayrıca günümüz içerisinde pek çok işlem bilgisayar ile uygulanmaktadır. Alınacak olan eğitim de bilgisayar da ön muhasebe programlarına yönelik olmaktadır. Ön muhasebe eğitimleri almak isteyenler genelde Ön Muhasebe Eğitim Dersleri Nelerdir? Konusunu merak etmektedir.

Daha fazla bilgi için: https://istanbulbogazicienstitu.com/online-egitimler/on-muhasebe-kursu

Bilgisayarlı ön muhasebe ve genel muhasebe eğitimi ders içerikleri arasında;

 • Ön Muhasebe İçerisinde Kullanılan Terimler
 • Ön Muhasebe Uygulamaları ve Genel Muhasebe İşlemleri
 • Mikro Ön Muhasebeye Giriş
 • Genel Muhasebe İşlemleri
 • Amortisman
 • E-Arşiv ve E-Fatura Oluşturulması
 • Sosyal Güvenlik Kurumu- Sigorta ve Belge İşlemleri
 • Çalışanların Aylık Ücret Bordrosu Hesaplama
 • Vergi Beyannameleri
 • Bir Meslek Olarak Muhasebecilik
 • Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik
 • Yeminli Mali Müşavir
 • Muhasebeci Ne İş Yapar?
 • Muhasebecilere Öneriler yer almaktadır.

Eğitim de her türlü ön muhasebe programları anlatılmaktadır. Hem programların yanında hem de mikro muhasebe yazılımlarının da öğrenilmesi sayesinde kişiler ön muhasebe işlemlerini gerçekleştirirken hızlı ve rahat olmaktadır. Ayrıca genel olarak muhasebe olmak isteyen kişilere yönelik olarak meslek tüyoları da eğitim içerikleri içerisinde yer almaktadır.

Bilgisayarlı ön muhasebe eğitimleri hem teorik hem de uygulamalı olarak yapılmaktadır. Genel olarak ön muhasebe eğitimleri pdf, canlı ders ya da video tekrar olarak gerçekleşmektedir. Eğitimler yüz yüze olarak gerçekleşmiş olduğunda eğitmenlere takılan her soru sorulmalıdır. Bu şekilde eğitimden alınacak verim de artacaktır. Bu gerçekleştirilen teorik ve uygulamalı eğitim sonrasında sınav gerçekleştirilmektedir. Alınan bu eğitimlerin ve verilen sertifikaların MEB onaylı olması ve e devlet üzerinden onaylatılması gerekmektedir. Eğitim ve sertifikalar CV üzerine eklenmeli ve başarı kanıtlanmalıdır.

Ön Muhasebe Eğitimi Zor mu?

Ön muhasebe eğitimi almak isteyenlerin aklında tek soru olarak Ön Muhasebe Eğitimi Zor mu? Yer almaktadır. İlk olarak alınacak olan eğitimler çoğunlukla bilgisayar üzerinden işlem gerçekleşmeye yönelik olmaktadır. Belli başlı ön muhasebe uygulamaları öğrenildikten sonrasında ön muhasebe işlemleri daha da kolaylaşacaktır.

Ön muhasebe eğitimleri günü gününe tekrar edilmesi ve uygulama yapılmasını istemektedir. Eğitim başlangıcından sonuna kadar tekrar yapıldığı sürece hem sınav da hem uygulamalarda hem de ön muhasebe alanı içerisinde ilerlenecektir.  Online olarak gerçekleştirilen eğitimlerin ayrıca derslerine seneler sonra bile erişim sağlanabilmektedir.

Geleneksel ya da manuel olarak yapılmakta olan muhasebeciliğin sıkıcı olmasından ziyade hem pratik hem de kolay anlaşılır eğitim süreci sunacak bir firma ile anlaşma yapılması gereklidir. Ön muhasebe eğitimlerinden başarılı olarak ayrılarak ön muhasebe bilgilerine sahip bulunan bir çalışan olunmaktadır.

Ön Muhasebe Eğitimini Tamamlayanlar Nerelerde Çalışabilir?

Ön muhasebe eğitimleri temel olarak yetkinlik kazanılması açısından tercih edilmektedir. Genel olarak bu eğitimi tamamlamakta olan kişiler Ön Muhasebe Eğitimini Tamamlayanlar Nerelerde Çalışabilir? Şeklinde araştırma yapmaktadırlar.

Ön muhasebe işlemlerine hakim olarak direk olarak ön muhasebe elemanı aramakta olan kişiler birbirinden farklı bulunan sektörler içerisinde çalışabilmektedir. Genel olarak muhasebe departmanlarına bağlı bulunarak işler yapılmaktadır. Ön muhasebe bilgilerinin geliştirilmesi ve alan içerisinde deneyim sağlanmış olduktan sonrasında mali müşavir bürolarında iş bulunabilir. Ön muhasebe eğitimi ve sertifikaları alarak pek çok yerden iş bulunabilir.

Farklı alanlar içerisinde iş arayan ve ön muhasebe gerçekleştirmeyi yeni öğrenmekte olan kişiler ise halkla ilişkiler, müşteri yöneticilikleri, insan kaynakları, satış danışmanlığı ve yönetici asistanlığı gibi pozisyonlara başvuru yapabilirler. Bu pozisyonlar içerisinde ön muhasebe işlemleri manuel olarak gerçekleştiği gibi bilgisayar üzerinde de yapılmaktadır. Bu işlere sadece ön muhasebe sertifikasına sahip olarak girmek mümkün olmayabilir. Ancak günümüz içerisinde bu mesleklerde ön muhasebe yapılma yetkinliklerinin bulunup bulunmaması oldukça önemlidir. Kişileri iş başvurularında genel olarak ön plana çıkaran durum ön muhasebe becerisinin olup olmadığıdır.

Pek çok işletme ön muhasebe işlemleri uzun ve karmaşık gelebildiğinden dolayı gerçekleştirememektedirler. Genelde bu firmalar ön muhasebe çalışanlarına ihtiyaç duymaktadır. Yalnızca bu mesleklerde değil aynı zamanda bir firma ya da işletme içerisinde iş başvurusunda bulunarak da ön muhasebeci olarak da çalışılmaktadır. Bu durumda pek çok işletme ve firma bulunduğunu düşünecek olunursa iş imkânları diğer meslekler gibi oldukça fazladır. Tek bir sertifika ve pek çok yetkinlik kazanarak bu şekilde iş bulunması oldukça kolay olmaktadır.

Ön Muhasebe Programları ve Kullanımı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın!

Yorum Gönder !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Lütfen gerekli alanları doldurunuz !

Bizi Tercih Eden Onlarca Markalardan Bazıları

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın ! +90 342 606 08 90